pátek 31. května 2013

Recept pro tento týden - šlehané bambucké máslo

Šlehané bambucké máslo má svou nespornou výhodu v lepší a pohodlnější roztíratelnosti oproti bambuckému máslu v surovém stavu, přičemž si stále zachovává své úžasné hydratační, vyživující a zvláčňující účinky. Nanašíme jej přímo na místa, která chceme mazat. S pleťovým máslem se může nakládat stejně jako s pleťovým krémem...


Recept:

  • 60 % bambuckého másla (nejlépe v bio kvalitě lisovaného za studena)
  • 40 % vhodného oleje - např. meruňkový, avokádový, olivový, mandlový apod.
  • případně váš oblíbený éterický olej


Postup:


Postup je jednoduchý. Bambucké máslo (nejlépe v bio kvalitě) ve vodní lázni ohřejeme na teplotu, při níž se máslo roztopí. Poté jej vyndáme z lázně a za stálého šlehání ručním mixérem přidáváme postupně námi zvolený olej do másla. Po zašlehání můžeme přidat oblíbený éterický olej a opět jej zašlehat. Šlehání trvá tak dlouho, dokud nedosáhneme pokojové teploty a jemně našlehané konzistence másla. Můžeme si případně pomoci vložením směsi do mrazničky (cca na pár minut) a po vyndání opět šlehat. Šlehané bambucké máslo uchováváme při pokojové teplotě - není potřeba žádné konzervace (máslo vydrží minimálně jeden rok). 


Jestliže se neodvažujete sami své vlastní šlehané máslo vyrobit, vyzkoušejte například toto od Zelené Větévky :-)

1 komentář:

  1. Dobrý den,to máslo je rafinované,že je tak bílé? Já používám vyhradně nerafinované a to je sytě žluté a navíc se mi nedaří to vyšlehat do tuhé konzistence. Jak to udělat prosím...Jsem už z toho vedle.

    OdpovědětVymazat