pátek 31. května 2013

Recept pro tento týden: Dětské mýdlo s měsíčkem a sedmikráskou

Toto nádherně po mandarince voňavé mýdlo je určeno pro děti nebo citlivou pokožku. Harmonizuje dětskou psychiku, mírní a hojí opruzeniny, vyrážky, záněty apod.
Recept

(cca na 10 - 12 kousků á 100 g):

Postup:

Je třeba si rozdělit suroviny na olejovou fázi a vodní fázi. Oleje či spíše tuky rozpustíme (pozor: nezahřívat příliš, stačí teplota pro rozpuštění). Do olejového fáze můžeme přidat extrakt z grepového jádra. Poté si připravíme vodní fázi smícháním NAOH a destilované vody (pozor: NAOH sypeme do vody). Obě fáze smícháme za teploty cca 30 stupňů Celsia a mícháme (např. tyčovým mixérem), dokud se nevytvoří hustější mýdlová hmota (hustota cca krupičné kaše). Na závěr přidáme a pečlivě vmícháme všechny výživné složky a éterické oleje. Hmotu poté nalijeme do mýdlových forem a necháme cca 24 v teple tuhnout. Další den krájíme a optimálně 1 měsíc necháváme zrát na dřevěných roštech. Poté se už můžeme vlastnoručně vyrobeným mýdlem směle namydlit :-)


Poznámka:

Doporučujeme si před samotnou výrobou zprvu důkladně prostudovat tuto knihu či se alespoň seznámit s výrobou mýdel zde

2 komentáře:

  1. Dobrý deň, ten palmový olej tam ide 2 razy ako rôzne druhy, z každého teda po 105 g ? Možno hlúpa otázka, ale chcem začať a bojím sa, že by to bol preklep a náhodou to nevyšlo :) Ďakujem.

    OdpovědětVymazat