pondělí 28. května 2018

Zkušenosti s přírodními šampony


Tuhé šampony a šampuky se staly velice oblíbeným a prodávaným produktem. Mnoho lidí ale o nich ví jen málo nebo nic a nemá s nimi zkušenosti. Proto jsem se rozhodla popsat svoje zkušenosti. 

http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/6-1-SAMPONY

Když jsem  začala používat tuhý šampon, byla jsem velice zklamaná. Na vlasech jsem nemohla vytvořit pěnu a když se to alespoň trochu podařilo, tak jsem ji nemohla roztáhnout po celé hlavě, tak jak jsem byla  zvyklá u tekutých šamponů. Musela jsem tedy namydlit hlavu asi na pěti místech, abych šampon rozprostřela alespoň částečně na všechny vlasy. Běžným šamponem jsem byla zvyklá si umýt hlavu dvakrát po sobě (namydlit, opláchnout, namydlit, opláchnout). Když jsem běžným šamponem mydlila poprvé, pěna nebyla tak hustá, podruhé už ano. U tuhých šamponů to bylo obdobné, s tím rozdílem, že poprvé se nevytvořila skoro žádná a podruhé o hodně slabší, než když se myju obyčejným šamponem poprvé.

Když jsem přetrpěla zdlouhavé mytí, byla jsem zvědavá na výsledný vzhled vlasů. Byl odporný. Na některých místech byly vlasy mastné, těžké, měla jsem velice nepříjemný pocit a chtělo se mi je umýt znova. Navíc na hřebenu hned po umytí při rozčesávání ulpívala mastná špína a vlasy nešly vůbec rozčesat. Cuchaly se, tahalo to, bolelo to, až jsem brečela. Později jsem zjistila, že je vlasy potřeba hned po umytí opláchnout octovou vodou. Ředila jsem ocet do kuchyňské jednolitrové odměrky – 100 ml octa a 900 ml vody. Mám vlasy dlouhé a husté, potřebuji tedy větší množství, aby se přeliv dostal na všechny vlasy. Potom jdou vlasy rozčesat velice dobře a na hřebenu neulpívá špína. Jediným záporem po tomto přelivu je, že se vlasy méně vlní a jsou méně nadýchané, než když se přeliv nepoužije. Ale při srovnání s běžným šamponem jsou i tak vlnitější a nadýchanější. Mastné vlasy to však neodstranilo. Tento jev přetrvával i nadále. Zkoušela jsem proto vlasy nemýt jen dvakrát, ale několikrát. Ale výsledek byl stejný. Po 14 dnech jsem to vzdala.

Bylo mi to ale líto, proto jsem hledala řešení. Zkusila jsem tekuté přírodní šampony a byla jsem nadšená. Práce s nimi byla o mnoho lepší, krásně hned vytvořily pěnu, která se výborně rozprostřela po celé hlavě. A vlasy po umytí nebyly mastné. Ani jsem nepotřebovala používat octový oplach. Vlasy se sice méně vlnily, než po tuhém šamponu, ale více, než při použití běžného šamponu, což mi tak nevadilo. Větší nevýhodou oproti tuhému šamponu je vyšší cena.

http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/6-1-SAMPONY/314-2-Tekute-sampony

Tekuté šampony jsem používala asi rok a stále jsem přemýšlela, že bych opět zkusila tuhý šampon. Jenže jsem neměla odvahu. Bála jsem se, že se nic nezměnilo. Asi po roce a půl jsem to zkusila. Práce s namydlením se nezměnila, ale o hodně se zlepšila mastnota. Po prvním a druhém umytí byla o mnoho menší než před rokem a půl a pak vymizela úplně. Octový přeliv jsem ale musela používat. Vlasy byly nadýchané, vlnité, ale práce při mydlení mě natolik odrazovala, že jsem se po čase vrátila k tekutým přírodním šamponům a používám je asi 4 roky. Jsem spokojená s jejich používáním i vzhledem vlasů.

Mezi tím jsem ještě vyzkoušela tuhé šampuky. Řadí se do přírodní kosmetiky, ale jejich základní surovina je již částečně chemicky upravena. Na našem blogu o nich máme  samostatný článek. Tekuté přírodní šampony, které nabízíme, mají základní surovinu stejnou jako šampuky, ale jsou pak naředěny vodou. Proto jsou tekuté. Cena tuhých šamponů je nejnižší, šampuků je vyšší a tekutých šamponů je nejvyšší. Šampuky se hůře rozmydlovaly, ale lépe ve srovnání s tuhými šampony. Vlasy po nich nebyly mastné a nemusela jsem používat octový oplach.

http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/6-1-SAMPONY/315-2-Sampuky

Nezkoušela jsem žádné přírodní kondicionéry ani séra. Nemyslím, že by je mé vlasy potřebovaly. Když jsem myla tuhými šampony  děti, tam problémy s mastnotou nebyly. Ale hůře šly rozmydlit a musela jsem použít octový oplach.

http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/6-1-SAMPONY/316-2-Kondicionery

2 komentáře:

  1. Skvělý článek. Sama používám už jen tuhé šampóny a neměnila bych.

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, poslední dobou máme na Vašem eshopu spoustu věcí vyprodaných. Bude zase doplňovat brzdy zásoby?
    S pozdravem

    OdpovědětVymazat