pátek 1. března 2013

Novinky: Mokřadka - zázračná luční pěna i olej

Poetický název Meadowfoam (v překladu zjednodušeně luční pěna, latinsky Limnathes alba) získala nenápadná kytička proto, že  když se někde rozroste a vykvete, je louka bílými květy načechraná a napěněná, jako by tu právě čerstvě napadl sníh ušlehaný z bílků...

Postupně se jednoletá rostlinka s drobnými kvítky původem z Kalifornie rozšířila i do mírného klimatického pásma Evropy až k nám. Roste na dobře osluněných vlhkých stanovištích s dostatečně propustnou nezabahňující půdou. Její český název souvisí s její vlhkomilností: jmenuje se mokřadka a patří do čeledi voďankovcovitých. Kvete jen od začátku června do poloviny července a z kosmetického hlediska jsou téměř zázrakem její olejovitá semena, z nichž se získává olej s mimořádnými vlastnostmi.


Mokřadkový olej - první na českém trhu!
 
Olej se získává extrakcí ze semínek. Jedná se o nejstabilnější rostlinný olej vůbec, výborně se vstřebává a má výjimečné antioxidační účinky. Pleť přirozeně vyživuje, hydratuje a chrání ji před vnějšími vlivy. Podobně jako jojobový olej posiluje odolnost pleti, jeho výživný a hydratační účinek je však mnohem vyšší. Mastné kyseliny jsou v mokřadkovém oleji spojené méně silnými vazbami, proto se lépe vstřebává a je pokožkou efektivněji využitelný.
 
Obsahuje kyseliny eikosenovou, dokosaenovou a dokosadienovou, které se jinak nacházejí v jojobovém oleji. Narozdíl od jojobového oleje jsou však tyto kyseliny pro organizmus velmi dobře využitelné, jelikož mají extra dlouhé uhlíkové řetězce. V těle se pak účastní metabolizmu prostaglandinů a jsou zároveň silnými antioxidanty..

Jeho použití:
Jemnou masáží vtírejte do pokožky místo pleťového mléka nebo krému. Jako součást zdravé výživy užívejte několik lžiček denně.


Tip: Olej můžete zakoupit zde společně s dalšími novinkami české přírodní aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia, která kromě něj v březnu 2013 uvedla na trh také své zrekonstruované pleťové vody, jež díky tomu získaly certifikát pro přírodní kosmetiku (CPK).

Žádné komentáře:

Okomentovat