pátek 31. května 2013

Recenze: Něžná a starosvětská Mlýnská zahrada z Čarovného mlýna

Stačí si přečíst první větu, která popisuje toto mýdlo: "Zahrada Pustovětského mlýna se v předjaří modrá fialkami a omamně voní...." V ní je totiž koncentrováno, doslova zhuštěno celé tajemství tohoto nevšedního mýdla.
Když jsem poprvé spatřila mýdla kouzelné  mýdlářky Karolinky z Čarovného mlýna, zatajil se mi na malý moment dech. Ano, byla to přesně ta mýdla, která dokázala pohltit celou mou bytost, vcucnout ji do svých spárů a po několik hodin ji nepustit. Byla jsem v kleci! Když jsem se z ní vymanila, oslovila jsem tuto křehkou a velmi milou ženu, zda by nebyla ochotná s námi spolupracovat a poskytnout tajemnou krásu i vůni svých mýdel také našim zákazníkům. Když svolila, byla jsem v sedmém nebi... 


Všechna mýdla z Čarovného mlýna jsou okouzlující, ale Mlýnská zahrada mne oslovila dvojnásob. Předně mne zaujal její popisek, poté vůně. Mýdlo je určeno převážně pro všechny ty, které trápí nejrůznější kožní problémy včetně ekzémů, suché kůže či lupénky. Obsahuje velké množství šetrného olivového oleje, v němž je důkladně louhována peruánská bylina Ubos, jež domorodci používají k léčbě nejrůznějších kožních onemocnění. Dále v mýdle najdete panenský avokádový olej, mandlový či lněný a jako absolutní raritu olej z Perilly čínské. Perilla má totiž úžasnou schopnost snižovat produkci histaminu a cytokinu TNF. Obě tyto látky jsou vyplavovány při alergických reakcích a jsou odpovědné za všechny průvodní, nepříjemné pocity svědění. A to není zdaleka ještě všechno! Dále mohu jmenovat mořskou sůl z francouzské oblasti Guerande nebo jemné květy měsíčku a fialky, která mýdlařce Karolince roste přímo na zahradě jejího čarovného mlýna. 

A co teprve vůně?! Kdybych měla pouze suše konstatovat, že je lehce parfemované přírodními silicemi gerania a fialky Absolue, bylo by to tak málo, tak pramálo... Mýdlo mne svou vůní totiž naprosto dostalo! Voní tak jemně a přitom v sobě obsahuje celou tresť a intenzitu ženství. Vůně je lehká jako pírko a přitom hluboká a tajemná jako sama esence krásy. Zračí se v ní minulost, lehce obestřená nádechem prostoduché naivity. Někdo mi možná řekl, že toto mýdlo voní jako babiččina skříň, někdo by ve vůni hledal bylinky nebo čistotu právě vypraného prádla, přesto mám pocit, že vůni Mlýnské zahrady nelze takto jednoduše "odbýt". Je nepostižitelná, křehká a přitom zvláštně omamná a obsahuje v sobě tolik protikladů, kolik si jen dovedete představit... Kdybych ji měla znázornit, ukázala bych vám následující obrázky:


 Ladnost...Něha...


Křehkost...
A dál? Dál bych určitě ještě zmínila mycí schopnosti mýdla. Bohužel zřejmě nejsem ta pravá osoba, která by o nich měla referovat, jelikož netrpím žádnými kožními neduhy, přesto musím říci, že mýdlo úžasně pění a přitom dlouho, dlouho, předlouho vydrží (vždyť má úctyhodných 130 gramů!). Zároveň šetrně myje a po použití nemám pocit, že bych musela šáhnout po jakémkoliv dalším přípravku jako je tělové máslo, krém či mléko. Pokožka je naprosto spokojená... Já osobně však oceňuji na tomto mýdle nejvíce jeho vůni - při umývání na chvíli zapomínám na všechny starosti všedního dne a nořím se do pohádkového světa kouzelných víl, lučních skřítků a tajuplného lesa plného fialek...

Máte s mýdlem také zkušenosti? Pak piště do komentářů... Pokud ne, určitě není problém jej také vyzkoušet - zakoupit si svou malou úhlednou kostku můžete třeba právě zde.

5 komentářů:

 1. Krásná recenze, děkuji, nalákala mě, uvidíme, zda odolám :-)

  OdpovědětSmazat
 2. No jůůů, tak to asi neodolám, miluji babiččin šatník a čistotu právě vypraného prádla

  OdpovědětSmazat
 3. Nevedel jsem, ze i o mydle muze nekdo takhle nadsene psat...

  OdpovědětSmazat
 4. Ano ano... z vlastní zkušenosti s tímto mýdlem, souhlasím s každým slovem v recenzi. Pokožka je po něm příjemně čisťoučká, lehounce navoněná a zároveň vůbec ne suchá. Vyzkoušela jsem ho i na našeho devíti měsíčního chlapečka a zdá se, že působí blahodárně i na kolínka spálená od koberce, bradu opupínkovanou od proudu slin a věčně špinavé ručky :-). Rozhodně můžu doporučit ;-).

  OdpovědětSmazat
 5. Já jsem na tuto mýdlářku narazila díky článku na Fléru, je pravda, že mlýn a atmosféra působí až idylicky, ale pro mne je spíš důležité složení a jednání prodávajícího. V těchto mýdlech je obsažený PALMOVÝ OLEJ, a když jsem napsala slušně, že kvůli tomu bych si ho nepořídila, strhla se docela agresivní reakce prodávající a jejich fanynek na Fléru bez špetky konstruktivní kritiky. Je sice hezké, že mlýn vypadá hezky a mýdla pěkně voní, ale to není vše.

  OdpovědětSmazat