sobota 17. srpna 2013

Přírodní mýdlo pro psy a přírodní péče o srst našich miláčků...


Pravidelná péče o srst našich zvířecích miláčků je jedním ze základů spokojeného zvířete. Stejně jako lidé, tak také zvířata si zaslouží tu nejjemnější a nejšetrnější péči a pozornost. Jestliže jsme našim milovaným pořídili nejrůznější kvalitní stříhací strojky, značkové nůžky či snad vyčesávací hrabičky a fény nebo jsme pravidelnými návštěvníky zvířecích salónů, avšak stále je myjeme konvenční zvířecí kosmetikou, tak trošku si vlastně "protiřečíme" - chceme mít krásné a spokojené zvíře, ale de facto svým nejdražším způsobujeme náběh na nejrůznější ekzémy, alergie a nejrůznější kožní onemocnění... Stejně tak jako lidská kůže si postupně buduje alergii na roztodivné nežádoucí chemické látky běžně obsažené v konvenční kosmetice, tak také zvířecí kůže nezůstává vlivem chemie úplně bez odpovědi...

V naší Mýdlotéce máme pro ně na výběr ze dvou druhů mýdel. Primárně jsou určena pro psy, ale mohou je používat i kočky a všechna ostatní srstnatá zvířata...


Auroville - Mýdlo pro mazlíčky 100 g

 

Vyzkoušejte přírodní rostlinné mýdlo pro psy. Mýdlo pro psy nabízí optimální péči o srst dospělého psa i štěněte. Jedná se o přírodní rostlinné mýdlo, které je ručně vyrobeno na přírodní bázi za použití pouze organických složek, bez chemických přísad či barviv, takže nedráždí pokožku. Kromě samotné čistící schopnosti psí mýdlo dále ošetří kůži a srst psa proti vysoušení a působí léčivě na problematickou srst. Psí mýdlo je ekologicky šetrné, v přírodě se rychle rozpustí na základní látky, které dále nezatěžují životní prostředí. Toto přírodní mýdlo je vyrobeno v indickém ekologickém městě Auroville. 

Koupíte zde.


Čarovný mlýn - Mýdlo pro naháčky


Kočky plemene Sphynx jsou rarášci a neskuteční mazlíci. Kůži mají hebounkou na hlazení, ale také citlivou, a jak je pro Sphynxe typické, mastí se a špiní. Takže potřebují mýt jako miminka... Majitelka Čarovného mlýna proto speciálně pro ty své a taky pro všechny ostatní vytvořila mýdlo na jejich pokožku. Mýdlo však mohou použít i nahatí pejsci a samozřejmě i lidé, kteří si toto mýdlo pro své specifické účinky a vůni oblíbí. 

Mýdlo dobře odstraňuje maz a pot z kůže, obsažené oleje pokožku pěstí a zanechávají hebkou. Mýdlo obsahuje oleje v mydlářství málo používané, ale velmi prospěšné. Konopný olej má spoustu vitamínů a obnovuje buněčný metabolizmus, tj. obnovuje a regeneruje pokožku. Hroznový olej udržuje pokožku hebkou a napomáhá hojení, což ocení zejména ti, kteří mají Sphynxů více a sem tam nějaký škrábanec. Esenciální olej perubalzám není až tak známý a rozšířený, ale má blahodárný účinek zejména na suchou kůži se sklonem k ekzémům a vyrážkám a hojí povrchové rány. Esenciální olej z cedrového dřeva je pak nepostradatelný při péči o pokožku která se olupuje, má sklon k různým dermatitidám, ekzémům, plísňovým onemocněním a vřídkům. Upravuje také produkci kožního mazu. 

Mýdlo je dodávané v monofilovém sáčku ze 100% polyesteru. Mýdlem v sáčku, který usnadňuje rozpěnění mýdla na kůži Sphynxe umyjte a poté opláchněte. V případě potřeby proces zopakujte, zejména na místech většího zašpinění, na krku, břiše a podpaží. K opláchnutí můžete použít i vodu s přidáním jablečného octa. Ten upravuje kyselost pokožky, má antibakteriální účinek a na rozdíl od různých komerčních antibakteriálních přípravků a šampónů je k pokožce šetrný.

Pořídíte zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat